Soovitused nahast koti valimiseks ja hooldamiseks

565
Nahast käekott

Nahk on hinnatud materjaliks käekottide ja rahakottide valmistamisel. Olgu sooviks igapäevane mahukas käekott, praktiline arvutikott või väiksem teatrikott, on tegemist väärt aksessuaariga, mille valimisel tuleb pöörata tähelepanu detailidele, et uuest kotist võiks saada investeering pikkadeks aastateks.

Naha tüüp

Taimpargitud nahast valmistatud kotid on tavaliselt hinnalisemad ja pisut jäigemad, kuid muutuvad kandmisega pehmemaks. Kroomparknahast kotid seevastu on kohe pehmed ning nende tekstuur ega ka värv ei muutu oluliselt eluea jooksul.

Kõrge kvaliteediga nahkne kott vananeb väärikalt ning näeb ka mitmete aastate möödudes kaunis välja. Värvitud koti puhul tuleb arvestada, et see võib alguses pisut värvi anda. Soovitame sel juhul hooldada kotti vastavate nahahooldustoodetega ja vältida alguses koti kokkupuudet heledate riietega.

Kui koti päritoluriigiks on Itaalia, Prantsusmaa või  Ameerika Ühendriigid, on tegemist suure tõenäosusega kvaliteetse kotiga. Meie kevadsuvises valikus on kotte igale maitsele erinevas hinnaklassis. Esindatud on sellised brändid nagu: Roberta M, Sofia Cardoni, Isabella Rhea, Guess, Love MoschinoBlu Byblos, Laura BiagiottiTrussardi, Piquadro, Police ja paljud teised

Cavalli nahast käekott
Cavalli Class naiste käekott

Rihmad ja käepidemed

Kotti valides tuleb arvestada selle kandevõimega, sest liialt õrnad sangad ei pea vastu, kui kotis kanda palju ja raskeid asju. Kui sünteetiline materjal kaotab elastsuse pärast lühikest kasutamist, siis nahk peab vastu oluliselt kauem. Küll aga tuleks eelnevalt mõelda, milleks kotti kasutama hakatakse. Kui käekott on praktiliseks kaaslaseks, kus igapäevaselt tuleb kanda arvutit, lisaks mahutada joogipudel ja trennirõivad, siis peaksid sangad olema tugevast ja paksust nahast. Vastupidavad rihmad peavad olema koti külge õmmeldud või kinnitatud metallist detailidega, mitte liimitud.

Koti sisu

Niisama tähtis kui on naha kvaliteet, on ka voodrimaterjal. Oleks ju patt soetada kvaliteetne kott, mis peab aastaid truult vastu, kuid sisse vaadates tervitab kasutajat katkine vooder. Kotti valides pööra tähelepanu ka lisataskutele ning suuremate kottide puhul ka sülearvuti sahtli olemasolule. Hea kvaliteedi näitajaks on korrapärased õmblused.

Nahast käekott
Blu Byblos naiste käekott

Suurus

Üheks oluliseks faktoriks koti valikul on kindlasti suurus. Väiksem kott võiks mahutada rahakoti, võtmed ja telefoni. Keskmine kott sobib neile, kes ei pea arvutit kaasas kandma, kuid soovivad lisaks hädavajalikule lisada kotti ka näiteks kosmeetikakoti. Suuremad kotid toimivad tavaliselt nii väärtusliku aksessuaari kui praktilise kaaslasena, kuhu mahub kõik päevaks vajalik, ka sülearvuti.

Koti detailid

Kindlasti tasub üle vaata  kõik koti juurde kuuluvad väikesed osad nagu lukud, rõngad, pandlad jne ja eelistada metallist osadega kotti, sest näiteks plastikust lukk on suure tõenäosusega lühema elueaga kui kvaliteetne nahkkott ise.

Naha hoolduse ABC

  • Kui kotile satub mõni tõsisem plekk, tuleb selle eemaldamisega kohe tegeleda. Mida kauemaks jääb plekk nahale, seda keerukam on seda sealt välja saada.
  • Tavalisest tolmust ja mustusest koti pinnal saab vabaneda õrna harja või niiske lapi abil.
  • Karmimate plekkide eemaldamiseks proovi nahaseepi. Tindiplekki aitab eemalda piiritus. Kui aga kotile satub mõni rasvaplekk, aseta sellele talki.
  • Aeg-ajalt tuleks nahkesemeid hooldada vastava kreemiga, mis aitab neid niisutada ja ka erinevate ilmastikutingimustega paremini toime tulla ning pikendab üleüldist eluiga.
  • Värvitud nahk ei talu päikesevalgust, mistõttu ei tohiks kotti hoida pidevalt päikese käes.
  • Kui kott on märjaks saanud, kuivata seda toatemperatuuril, sest nahk ei kannata radiaatori ega teiste küttekehade vahetus läheduses kuivamist.
Laura Biagiotti naiste rahakott

Artiklis kirjeldatud tooted:

Käekotid
Rahakotid