Avaleht Minu Kodu KEVADINE KODUKORISTUS: 5 nippi suurpuhastuseks

KEVADINE KODUKORISTUS: 5 nippi suurpuhastuseks

1276
Kevadine kodukoristus

Pärast pikka talve on aeg ette põhjalik kodukoristus ja kodu värskendada. Kevadine suurpuhastus ei pea tähendama tervet nädalavahetust kestvat palehigis pingutamist. Kui ühel nädalavahetusel pesta aknad, teisel vaadata üle kodumasinad, kolmandal koristada kapid ja neljandal puhastada kodutekstiilid, siis on töömaht jõukohane ja koristamine ei muutu sunnitud tegevuseks.

Reastame mõned koristusnipid, mis aitavad suuri koristustöid paremini planeerida, talvetolmust lihtsamini vabaneda ja kevadele puhta koduga vastu minna.

Enne suurpuhastust soovitame esmalt koristustarbed korrastada ja komplekteerida. Kui koristustarbed on ühes karbis või ämbris, siis on neid mugav endaga  kaasas kanda. Lisaks kodukeemiale annavad kevadkoristuses häid tulemusi ka sidrun, sooda ja äädikas. Kindlasti tuleks üle vaadata vana põrandamopp või -lapp ja see uue abilise vastu vahetada või põhjalikult puhastada. Kuna ka tolmuimeja on tähtis abiline kevadpuhastuses, siis tuleks selle filtrid puhastada või uued soetada, et vähem tolmu õhku lenduks.

Tagasi

1. Akende pesemine

Akende pesemiseks on parim poolpilvine ja tuulevaikne päev

Soovitame kevadist suurpuhastust alustada akende pesemisega – see lööb toad särama ja annab lisamotivatsiooni järgmisteks tegevusteks. Puhtad aknad muudavad toa avaramaks, kuid samas torkab mustus paremini silma.

Akende pesemiseks on parim poolpilvine ja tuulevaikne päev. Tuul kuivatab aknad liiga kiiresti ja klaas võib jääda triibuliseks. Ere päike ei lase objektiivselt tulemust hinnata ning plekid jäävad sageli märkamatuks. Aknapesu tuleks alustada raamidest kasutades selleks kas aurupuhastit või tavalist nõudepesuvahendit ja švammi. Nõudepesuvahendiga saab pesta ka aknaklaase. Aknapesuvedeliku  manustamisega tasub olla mõõdukaks, sest vahend ladestub klaasile ja jääb päikese käes helkima.

Klaaside pesemiseks võiks olla kaks suurt švammi (üks sise- ja teine väliskülgede jaoks), kuivatamiseks kummiservaga aknapesija ja poleerimiseks mikrokiust lapp. Parima tulemuse saamiseks tuleks klaasipesu alustada välimisest küljest ja liikuda ülevalt alla. Kuivatamisel kaheksate või ringide tegemine aitab vältida klaasi triibuliseks jäämist. Viimase sammuna tuleks ette võtta aknalaudade puhastamine.

Kriimuvaba ja läikiva tulemuse annavad lihtsa vaevaga ka aknapesurid, mis võimaldavad pesuvahendiga aknaid puhastada. Erinevad otsikud tagavad ligipääsu ka kõige tüütumatesse nurkadesse ning kuivatusfunktsioon teeb klaasipinna ideaalselt kuivaks.

Tagasi