REISINIPID: käsipagasi mõõdud ja oskuslik pakkimine

21029
Lennupagas - kerge käsipagasi kohver

Käsipagas on pealtnäha väike, kuid oskuslikult pakkides mahutab kõik vajaliku pikaks nädalavahetuseks Euroopas, kiireks ärireisiks või puhkuse nautimiseks soojal maal. Käsipagasiga reisimine seab küll teatavad piirangud, millega tuleb arvestada reisikoti pakkimisel, kuid üldjuhul on lennureis ilma äraantava pagasita mugavam ja soodsam. Reastame kõige olulisemad põhitõed, mis lihtsustavad käsipagasiga reisimist ja pakkimist.

1. Käsipagasi mõõdud

Hoolimata sellest, kas ees on ootamas paaripäevane reis või tuleb reisikotti mahutada vajalik varustus paariks nädalaks, kehtivad käsipagasile ranged kaalu- ja mõõdulimiidid. Käsipagasi mõõdud tasub alati üle kontrollida, sest lennufirmadel on selles osas erinevad tingimused.

Üldiselt on käsipagasi lubatud maksimaalne kõrgus 50 – 60 cm, laius 40 – 45 cm, sügavus 20 – 25 cm ning pagasi kaal varieerub 8 ja 12 kg vahel.
Lisaks käsipagasile lubavad paljud lennufirmad pardale võtta ka väikese käe-, selja- või arvutikoti.

Juhin tähelepanu, et lennufirma Ryanair viis hiljuti sisse muudatuse, mille kohaselt võib tasuta pardale võtta pagasi mõõtmetega 40 x 20 x 25. Ehk siis lennupileti hinnas sisalduv Ryanair käsipagas on vaid väike käe-, arvuti- või seljakott ning käsipagasina mõeldud kohver tuleb lisatasu eest ära anda.

Populaarse odavlennufirma Easyjet lubatud käsipagas on mõõtudega  56 x 45 x 25 cm. Kaalulimiiti lennufirma seadnud pole, kuid iga reisija peab jaksama tõstma oma pea kohal olevasse kappi.

Lennufirma airBaltic käsipagas võib kaaluda kuni 8 kg ja reisikott ei tohiks olla suurem kui 55 x 40 x 23.

Kodumaise Nordica käsipagasi mõõdud on 55 x 40 x 23 ning lubatud kaal sarnaselt airBalticule 8 kg. 

Käsipagasiga reisimine

Kvaliteetsed reisikohvrid ja reisikotid on kerged ja vastupidavad. Selle hooaja üheks reisijate lemmikuks on pikaajalise kogemusega Poola bränd Puccini, mis valmistab erinevaid reisi- ja käekotte ning nahast aksessuaare. Puccini mitmekülgses valikus peegeldub tasakaalu leidmine praktilisuse ja unikaalse disaini vahel. Ettevõtte loojate ja disainerite inspiratsiooniks on reisimine, erinevad sihtkohad ja moetrendid.

Kohvrite tootjate valikust leiab ka tuntud Prantsuse brändi Delsey, kelle tooted on hästi teada oma unikaalse käekirja, elegantsuse ning uuenduslikkuse poolest. Uutest brändidest on veel esindatud kvaliteetne Saksamaa bränd Travelite, maailmast inspireeritud Londoni bränd Revelation ning taskukohaste hindadega Hispaania bränd Benzi. Mõnikord on mugavam aga reisida seljakotiga.

2. Vedelikud käsipagasis

Vedelike pakkimine tuleks hoolikalt läbi mõelda, sest käsipagasis ei ole lubatud näiteks šampoonid, palsamid, läätsevedelikud, hambapastad, joogid, parfüümid ega teised vedelikke sisaldavad pakendid, mis on suuremad kui 100 ml. Vedelikeks liigitatakse ka kõik toiduained, mis ei ole tahked. Lisaks ei tohi erinevaid vedelikke olla pagasis kokku rohkem kui ühe liitri jagu ning need peavad mahtuma läbipaistvasse korduvsuletavasse plastkotti.

Enne käsipagasiga reisile suundumist tasub osta väikesed versioonid kosmeetikatoodetest või soetada spetsiaalselt käsipagasisse pakkimiseks mõeldud reisipudelid, mida saab enne igat reisi vajaliku tootega uuesti täita.

3. Elektroonika

Reisikoti pakkimisel tasub arvestada, et sülearvuti, foto- või videokaamera, laadijad ja muud suuremad elektroonikaseadmed tuleb lennujaama turvakontrolli läbimisel kotist välja võtta. Seega tuleks kõik elektroonikaseadmed pakkida nii, et neid oleks lihtne välja võtta ja hiljem kotti tagasi panna.

4. Keelatud esemed

Lennukisse ei ole lubatud võtta teravaid, tuleohtlikke, mürgiseid ega muul moel ohtlikke esemeid. Keelatud esemed, mis on käsipagasisse pakitud või on sinna ununenud, eemaldatakse julgestuskontrollis. Mõned näited asjadest, mida sageli soovitakse käsipagasis kaasa võtta: metallist heegelnõelad, kudumisvardad, küüneviilid, metallist pika terava otsaga kamm, žiletiterad, käärid, noad, korgitser, pipragaas.

Vedelike transportimisest oli juba juttu eespool. Kordan üle, et käsipagasis on lubatud kuni 100-milliliitrised anumad, mis on pakendatud läbipaistvasse üheliitrisesse plastikkotti.

5. Oskuslik kohvri pakkimine

Reisikohver käsipagasi mõõtmetes 55x40x20

Olenevalt inimesest ja reisi pikkusest, võib vajalike asjade mahutamine käsipagasisse olla tõsine väljakutse. Et kõige olulisem saaks kaasa pakitud, soovitan alustada nimekirja koostamisest ja sihtkoha ilmateatega tutvumisest.

Nimekirja koostamine aitab alustuseks terve pagasi läbi mõelda. Seejärel tasuks kõik asjad kapist välja tõsta, et mahtu saaks silmaga hinnata. Sageli võetakse reisile kaasa liiga palju riideid ja jalanõusid. Esmane valik tasub alati kriitilise pilguga üle vaadata ja jätta pakkimata need asjad, mille puhul tekib kahtlusi, kas neid on kindlalt vaja.

Riiete voltimise asemel on praktilisem riided rulli keerata.  See aitab ruumi kokku hoida ning riietele ei jää tugevaid voltimisjälgi. Reisikoti pakkimisel tuleks jälgida, et kõik tühjad kohad saaks täidetud ja esemed oleksid turvaliselt paigal.

Travelite reisikohver

Artiklis kirjeldatud tooted:

Reisikohvrid ja reisikotid